ZADZWOŃ: 616711934, kom: 516026509, kom: 517975176

Wiadomości ubezpieczeniowe

Leasingobiorcy z prawem do odszkodowania obejmującego podatek VAT

11 września 2020 r. Sąd Najwyższy podjął uchwałę , w myśl której: „odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, przysługujące leasingobiorcy w...

koszt opinii prywanej podlega refundacji w ramach szkody majątkowej

Tak orzekł Sąd Rejonowy w Girzycku w dniu 2.07.2020r (I C 1489/18). Zgodnie z wydanym wyrokiem prywatna opinia rzeczoznawcy stanowi uszczerbek majątkowy poszkodowanego i dlatego powinien zostać...

Zadośćuczynienie dla osób bliskich poszkodowanego, który w wyniku czynu niedozwolonego doznał ciężkiego, trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Po trzech uchwałach Sądu Najwyższego (III CZP 36/17, III CZP 60/17, III CZP 69/17), w których orzeczono, że "Sąd może przyznać zadośćuczynienie za krzywdę  osobom najbliższym poszkodowanego, który...

Ułatwienia dla użytkowników ruchu drogowego

24 lipca 2020r Sejm przyjąl nowelizację ustawy  Prawo o ruchu drogowym, a także innych ustaw, wprowadzając jednocześnie kilka ułatwień dla użytkowników ruchu drogowego. m.in: -możliwość czasowego...

Likwidacja Gefiona

W lipcu 2020 roku rozpoczął się proces likwidacji Gefiona. Ubezpieczyciel posądzany był o dumping cenowy w ubezpieczeniach komunikacyjnych, problemy z obsługą roszczeń i wypłatą...

Skontaktuj się z nami

odszkodowania@primus.biz.pl

61 671 19 34 pn-pt w godz. 9-17
516 026 509 oraz 517 975 176
pn-pt w godz. 9-19, sobota 10-15.

Dokumentację prosimy przesyłać na adres e-mail odszkodowania@primus.biz.pl lub pocztą na adres biura:

Primus Dochodzenie Odszkodowań sp.j.
ul. Poznańska 62/80 (V piętro)
60-853 Poznań
(budynek Atanera).

Szkoda całkowita

Jeżeli koszt naprawy auta po wypadku przekracza jego wartość sprzed wypadku ubezpieczyciel orzeka szkodę całkowitą. W przypadku ubezpieczenia AC, czyli jeśli sprawcą wypadku jest właściciel auta, szkoda całkowita orzekana jest wtedy, gdy koszt naprawy przekroczy 70 proc. wartości auta. Gdy korzystamy z ubezpieczenia OC, czyli jesteśmy poszkodowani przez innego kierowcę, koszt naprawy auta może wynieść 100 proc. jego wartości.

Szkoda całkowita, wbrew nazwie, wcale nie musi oznaczać, że auto spłonęło, wielokrotnie dachowało lub nie nadaje się do dalszej jazdy. To określenie wynika z prostego wyliczenia, które udowadnia, że auta nie opłaca się już naprawiać. Jeśli koszt naprawy auta przekracza jego wartość sprzed wypadku – mamy szkodę całkowitą.

W przypadku ubezpieczeń AC ubezpieczyciele mogą orzec szkodę całkowitą, jeśli koszt naprawy auta przekroczy (z reguły) 70 proc. jego wartości.W przypadku OC jest to zawsze 100 proc.

Jeśli przyjmiemy cenę nowych części od dealera, w przypadku starszych aut wystarczą złamany zderzak i stłuczona lampa oraz zarysowany błotnik. Po co to wszystko? Bo gdy auta nie opłaca się naprawiać, rozliczenie wygląda zupełnie inaczej niż przy rozliczaniu kosztów naprawy. Ubezpieczyciel podaje wartość auta wziętą z katalogu  i oblicza, ile wart jest rozbity samochód.

Zaawansowany wiek samochodu nie wyklucza użycia do naprawy drogich, oryginalnych części. Ubezpieczyciel nie może twierdzić, że dzięki temu poszkodowany się wzbogacił, chyba że części były zepsute już przed wypadkiem. Uwaga: koszty naprawy nie powinny przekroczyć rynkowej wartości samochodu przed szkodą.

Pomimo przyjęcia odszkodowania z tytułu OC sprawcy masz prawo domagać się dalszych wypłat – i to wielokrotnie. Masz na to nie mniej niż 3 lata od chwili zaistnienia szkody.

Ubezpieczyciel, dowodząc, że doszło do tzw. szkody całkowitej, posługuje się prawie zawsze najwyższymi dostępnymi cenami części i usług – w tym przypadku jest to dla niego korzystne. Masz prawo zlecić naprawę auta i – jeśli przedstawisz rachunki na odpowiednio niższą kwotę (niższą od podanej w wycenie wartości auta sprzed szkody) – otrzymasz zwrot pieniędzy, zazwyczaj dobrowolnie, w ostateczności po wyroku sądu.

 

Usługi

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla osób fizycznych

Do powstania szkód dochodzi zarówno w wyniku własnej nieuwagi jak i działania bądź zaniechania występującego po stronie osób trzecich.

odszkodowania dla osób fizycznych

Polisy posagowe

Zdecydowana większość odszkodowań wypłaconych z tego typu umów ubezpieczenia jest znacznie zaniżona. Wiemy jak to zmienić.

 

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla firm

Jeżeli w firmie wydarzyła się szkoda bądź szkody zdarzają się dość często, zachodzi konieczność bieżącej obsługi likwidacji szkód prowadzonych w firmie ubezpieczeniowej.

odszkodowania dla osób fizycznych

Usługi rzeczoznawcze

Wszelkie wyceny i kalkulacje dokonywane są przez uprawnionych rzeczoznawców samochodowych posiadających znaczne doświadczenie zawodowe.

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania za słupy, wodociągi itp.

Kompleksowa obsługa roszczeń związanych z uzyskaniem odszkodowania za słupy energetyczne, wodociągi i inne media.

odszkodowania dla osób fizycznych

Windykacja należności

Sprawy o zapłatę należności z faktur bądź innych źródeł. Prowizja pobierana jest tylko i wyłącznie w sytuacji uzyskania należności dla Klienta.

PAMIĘTAJ! Twoje odszkodowanie może być wyższe! Nie pobieramy zaliczek! Honorarium płatne dopiero po przyznaniu odszkodowania!