ZADZWOŃ: 61 6711934516 026 509517 975 176

Wiadomości ubezpieczeniowe

Odszkodowanie – utrata wartości handlowej pojazdu

Właściciel, którego pojazd został uszkodzony w wyniku wypadku komunikacyjnego, ma prawo żądać odszkodowania, które pokryje w pełni szkodę doznaną w jego majątku. Generalnie ma zatem prawo do żądania...

Utrata wartości handlowej pojazdu – co oznacza i kiedy przysługuje?

Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego, odszkodowanie za uszkodzenie samochodu może obejmować oprócz kosztów jego naprawy także zapłatę sumy pieniężnej, odpowiadającej różnicy między wartością tego...

Odmowa odszkodowania za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa

W Polsce osoby kierujące pojazdami mechanicznymi oraz pasażerowie tych pojazdów mają obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa PRZED rozpoczęciem jazdy. Od tej generalnej zasady istnieją oczywiście...

Kapitalizacja renty

Możliwość skapitalizowania renty pojawia się dopiero po jej przyznaniu na rzecz osoby uprawnionej. Osoba pobierająca od ubezpieczyciela rentę (np. na zwiększone potrzeby czy wyrównawczą) otrzymuje...

Zaniżone odszkodowanie za naprawę pojazdu

Co zrobić gdy odszkodowanie przyznane za naprawę pojazdu jest zaniżone? Możliwości dalszego ubiegania się o dopłatę odszkodowania uzależnione są od tego czy sprawę prowadziliśmy z własnej polisy...

Skontaktuj się z nami

odszkodowania@primus.biz.pl

61 671 19 34 pn-pt w godz. 9-17
516 026 509 oraz 517 975 176
pn-pt w godz. 9-19, sobota 10-15.

Dokumentację prosimy przesyłać na adres e-mail odszkodowania@primus.biz.pl lub pocztą na adres biura:

Primus Dochodzenie Odszkodowań sp.j.
ul. Poznańska 62/80 (V piętro)
60-853 Poznań
(budynek Atanera).

Szkoda całkowita

Jeżeli koszt naprawy auta po wypadku przekracza jego wartość sprzed wypadku ubezpieczyciel orzeka szkodę całkowitą. W przypadku ubezpieczenia AC, czyli jeśli sprawcą wypadku jest właściciel auta, szkoda całkowita orzekana jest wtedy, gdy koszt naprawy przekroczy 70 proc. wartości auta. Gdy korzystamy z ubezpieczenia OC, czyli jesteśmy poszkodowani przez innego kierowcę, koszt naprawy auta może wynieść 100 proc. jego wartości.

Szkoda całkowita, wbrew nazwie, wcale nie musi oznaczać, że auto spłonęło, wielokrotnie dachowało lub nie nadaje się do dalszej jazdy. To określenie wynika z prostego wyliczenia, które udowadnia, że auta nie opłaca się już naprawiać. Jeśli koszt naprawy auta przekracza jego wartość sprzed wypadku – mamy szkodę całkowitą.

W przypadku ubezpieczeń AC ubezpieczyciele mogą orzec szkodę całkowitą, jeśli koszt naprawy auta przekroczy (z reguły) 70 proc. jego wartości.W przypadku OC jest to zawsze 100 proc.

Jeśli przyjmiemy cenę nowych części od dealera, w przypadku starszych aut wystarczą złamany zderzak i stłuczona lampa oraz zarysowany błotnik. Po co to wszystko? Bo gdy auta nie opłaca się naprawiać, rozliczenie wygląda zupełnie inaczej niż przy rozliczaniu kosztów naprawy. Ubezpieczyciel podaje wartość auta wziętą z katalogu  i oblicza, ile wart jest rozbity samochód.

Zaawansowany wiek samochodu nie wyklucza użycia do naprawy drogich, oryginalnych części. Ubezpieczyciel nie może twierdzić, że dzięki temu poszkodowany się wzbogacił, chyba że części były zepsute już przed wypadkiem. Uwaga: koszty naprawy nie powinny przekroczyć rynkowej wartości samochodu przed szkodą.

Pomimo przyjęcia odszkodowania z tytułu OC sprawcy masz prawo domagać się dalszych wypłat – i to wielokrotnie. Masz na to nie mniej niż 3 lata od chwili zaistnienia szkody.

Ubezpieczyciel, dowodząc, że doszło do tzw. szkody całkowitej, posługuje się prawie zawsze najwyższymi dostępnymi cenami części i usług – w tym przypadku jest to dla niego korzystne. Masz prawo zlecić naprawę auta i – jeśli przedstawisz rachunki na odpowiednio niższą kwotę (niższą od podanej w wycenie wartości auta sprzed szkody) – otrzymasz zwrot pieniędzy, zazwyczaj dobrowolnie, w ostateczności po wyroku sądu.

 

Usługi

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla osób fizycznych

Do powstania szkód dochodzi zarówno w wyniku własnej nieuwagi jak i działania bądź zaniechania występującego po stronie osób trzecich.

odszkodowania dla osób fizycznych

Polisy posagowe

Zdecydowana większość odszkodowań wypłaconych z tego typu umów ubezpieczenia jest znacznie zaniżona. Wiemy jak to zmienić.

 

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla firm

Jeżeli w firmie wydarzyła się szkoda bądź szkody zdarzają się dość często, zachodzi konieczność bieżącej obsługi likwidacji szkód prowadzonych w firmie ubezpieczeniowej.

odszkodowania dla osób fizycznych

Usługi rzeczoznawcze

Wszelkie wyceny i kalkulacje dokonywane są przez uprawnionych rzeczoznawców samochodowych posiadających znaczne doświadczenie zawodowe.

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania za słupy, wodociągi itp.

Kompleksowa obsługa roszczeń związanych z uzyskaniem odszkodowania za słupy energetyczne, wodociągi i inne media.

odszkodowania dla osób fizycznych

Windykacja należności

Sprawy o zapłatę należności z faktur bądź innych źródeł. Prowizja pobierana jest tylko i wyłącznie w sytuacji uzyskania należności dla Klienta.

PAMIĘTAJ! Twoje odszkodowanie może być wyższe! Nie pobieramy zaliczek! Honorarium płatne dopiero po przyznaniu odszkodowania!