ZADZWOŃ: 61 6711934516 026 509517 975 176

Wiadomości ubezpieczeniowe

Odszkodowanie – utrata wartości handlowej pojazdu

Właściciel, którego pojazd został uszkodzony w wyniku wypadku komunikacyjnego, ma prawo żądać odszkodowania, które pokryje w pełni szkodę doznaną w jego majątku. Generalnie ma zatem prawo do żądania...

Utrata wartości handlowej pojazdu – co oznacza i kiedy przysługuje?

Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego, odszkodowanie za uszkodzenie samochodu może obejmować oprócz kosztów jego naprawy także zapłatę sumy pieniężnej, odpowiadającej różnicy między wartością tego...

Odmowa odszkodowania za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa

W Polsce osoby kierujące pojazdami mechanicznymi oraz pasażerowie tych pojazdów mają obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa PRZED rozpoczęciem jazdy. Od tej generalnej zasady istnieją oczywiście...

Kapitalizacja renty

Możliwość skapitalizowania renty pojawia się dopiero po jej przyznaniu na rzecz osoby uprawnionej. Osoba pobierająca od ubezpieczyciela rentę (np. na zwiększone potrzeby czy wyrównawczą) otrzymuje...

Zaniżone odszkodowanie za naprawę pojazdu

Co zrobić gdy odszkodowanie przyznane za naprawę pojazdu jest zaniżone? Możliwości dalszego ubiegania się o dopłatę odszkodowania uzależnione są od tego czy sprawę prowadziliśmy z własnej polisy...

Skontaktuj się z nami

odszkodowania@primus.biz.pl

61 671 19 34 pn-pt w godz. 9-17
516 026 509 oraz 517 975 176
pn-pt w godz. 9-19, sobota 10-15.

Dokumentację prosimy przesyłać na adres e-mail odszkodowania@primus.biz.pl lub pocztą na adres biura:

Primus Dochodzenie Odszkodowań sp.j.
ul. Poznańska 62/80 (V piętro)
60-853 Poznań
(budynek Atanera).

Kradzieże samochodów z polis auto casco

Firmy należące do Grupy Ergo Hestia odnotowały w I półroczu 2012r. 546 zgłoszeń z całej Polski dotyczących zaginięć pojazdów. Oznacza to wzrost szkód w tym segmencie (w analogicznym okresie 2011 r. odnotowano ponad 600 zgłoszeń zaginięć pojazdów). Zaledwie co 20 auto, które zostało skradzione udało się odzyskać. Nadal częściej statystycznie kradzione są pojazdy starsze (powyżej 5 roku od daty produkcji), jednak dysproporcja względem pojazdów nowszych (do 5 roku)powoli zaczyna się zacierać. Mimo że średnia rejestrowanych aut stale wzrasta, to kradzione są coraz częściej pojazdy młode i droższe. Średnia suma ubezpieczenia kradzionego pojazdu z roku na rok jest coraz wyższa. Z danych ubezpieczycieli wynika, że najczęściej do kradzieży dochodzi na niestrzeżonych parkingach na dużych osiedlach mieszkaniowych, parkingach w centrach handlowych oraz na ulicach. Najczęściej kradzione są pojazdy marek niemieckich (VW i Audi) Do pierwszej trójki dołączył ostatnio Mercedes. Bardzo wzrosła również wśród złodziei popularność Hondy (szczególnie model Civic). Duża popularność niemieckich marek stwarza popyt na części do nich. To stanowi główną przyczynę kradzieży tych pojazdów. Nadal jednym z głównych celów kradzieży aut jest chęć ich sprzedania na części zamienne. Zdecydowanie przeważa kradzież z włamaniem do pojazdu, która dokonywana jest w nocy, w tym spora liczba kradzieży poprzedzona jest włamaniem do domów i kradzieżą kluczyków do pojazdu i dokumentów.
Ranking skradzionych pojazdów wg Grupy Ergo Hestia: 1. VW 23,4% (w tym najczęściej kradziony jest VW Passat -38,3%, Golf – 28,1%, Touran -9,4%), 2. AUDI – 12,3% (w tym Audi A4 – 47,8%, A6 -26,9%, A3 – 16,4%), 3. MERCEDES – 7,3% (w tym aż 55% to Mercedes Sprinter), 4. HONDA -6,2% (w tym Civic -50%, Accord – 13%), 5. Peugeot – 5,3% (w tym Partner 34,5%, model 407 – 20,7%, model 207 -13,8%)
6. Seat 4,8%, 7.Toyota i Citroen – 4,4%, 8. BMW -4,2%, 9.Skoda – 4%, 10.Ford – 3,8%, 11. Opel 2,9%, 12. Mazda -12,6%, 13. Pozostałe marki – 14,4% (żadna z marek nie przekroczyła progu 2,2%)

Usługi

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla osób fizycznych

Do powstania szkód dochodzi zarówno w wyniku własnej nieuwagi jak i działania bądź zaniechania występującego po stronie osób trzecich.

odszkodowania dla osób fizycznych

Polisy posagowe

Zdecydowana większość odszkodowań wypłaconych z tego typu umów ubezpieczenia jest znacznie zaniżona. Wiemy jak to zmienić.

 

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla firm

Jeżeli w firmie wydarzyła się szkoda bądź szkody zdarzają się dość często, zachodzi konieczność bieżącej obsługi likwidacji szkód prowadzonych w firmie ubezpieczeniowej.

odszkodowania dla osób fizycznych

Usługi rzeczoznawcze

Wszelkie wyceny i kalkulacje dokonywane są przez uprawnionych rzeczoznawców samochodowych posiadających znaczne doświadczenie zawodowe.

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania za słupy, wodociągi itp.

Kompleksowa obsługa roszczeń związanych z uzyskaniem odszkodowania za słupy energetyczne, wodociągi i inne media.

odszkodowania dla osób fizycznych

Windykacja należności

Sprawy o zapłatę należności z faktur bądź innych źródeł. Prowizja pobierana jest tylko i wyłącznie w sytuacji uzyskania należności dla Klienta.

PAMIĘTAJ! Twoje odszkodowanie może być wyższe! Nie pobieramy zaliczek! Honorarium płatne dopiero po przyznaniu odszkodowania!