ZADZWOŃ: 61 6711934516 026 509517 975 176

Wiadomości ubezpieczeniowe

Leasingobiorcy z prawem do odszkodowania obejmującego podatek VAT

11 września 2020 r. Sąd Najwyższy podjął uchwałę , w myśl której: „odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, przysługujące leasingobiorcy w...

koszt opinii prywanej podlega refundacji w ramach szkody majątkowej

Tak orzekł Sąd Rejonowy w Girzycku w dniu 2.07.2020r (I C 1489/18). Zgodnie z wydanym wyrokiem prywatna opinia rzeczoznawcy stanowi uszczerbek majątkowy poszkodowanego i dlatego powinien zostać...

Zadośćuczynienie dla osób bliskich poszkodowanego, który w wyniku czynu niedozwolonego doznał ciężkiego, trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Po trzech uchwałach Sądu Najwyższego (III CZP 36/17, III CZP 60/17, III CZP 69/17), w których orzeczono, że "Sąd może przyznać zadośćuczynienie za krzywdę  osobom najbliższym poszkodowanego, który...

Ułatwienia dla użytkowników ruchu drogowego

24 lipca 2020r Sejm przyjąl nowelizację ustawy  Prawo o ruchu drogowym, a także innych ustaw, wprowadzając jednocześnie kilka ułatwień dla użytkowników ruchu drogowego. m.in: -możliwość czasowego...

Likwidacja Gefiona

W lipcu 2020 roku rozpoczął się proces likwidacji Gefiona. Ubezpieczyciel posądzany był o dumping cenowy w ubezpieczeniach komunikacyjnych, problemy z obsługą roszczeń i wypłatą...

Skontaktuj się z nami

odszkodowania@primus.biz.pl

61 671 19 34 pn-pt w godz. 9-17
516 026 509 oraz 517 975 176
pn-pt w godz. 9-19, sobota 10-15.

Dokumentację prosimy przesyłać na adres e-mail odszkodowania@primus.biz.pl lub pocztą na adres biura:

Primus Dochodzenie Odszkodowań sp.j.
ul. Poznańska 62/80 (V piętro)
60-853 Poznań
(budynek Atanera).

Mapa cen polis OC pojazdów

Pracownicy multiagencji CUK Ubezpieczenia opracowali cenową mapę Polski w odniesieniu do polis OC pojazdów mechanicznych. Wyliczenia przeprowadzono przy założeniu, że kupującym nową polisę jest 33-letni kierowca, który ma prawo jazdy od 10 lat i posiada 60% zniżek w OC. Wybrany do ubezpieczenia samochód to wyprodukowany i zarejestrowany w 2005r. Opel Astra o pojemności 1.4 l i mocy 90 KM.
Według ekspertów CUK Ubezpieczenia "mapa obrazuje sposób kształtowania się kosztów OC w różnych województwach. Oczywiście ceny dotyczą ściśle określonych parametrów – kierowcy i auta – zmiana elementów choćby  jednego z nich da inne koszty polisy. Ze wszystkich polskich miast wojewódzkich to stolica Pomorza wyróżnia się najdroższymi składkami za obowiązkową polisę. Za ubezpieczenie samochodu wybranego do porównania i zarejestrowanego w Gdańsku wg wyliczeń CUK Ubezpieczenia kierowcy muszą zapłacić co najmniej 469 pln. Interesująca wydaje się w tym zestawieniu pozycja Warszawy. Warszawiacy zapłacą za OC 454 pln czyli o kilkanaście złotych mniej niż w najdroższym Gdańsku. Wśród miast wojewódzkich najtańsze ceny polis występują w województwie świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Zaledwie 315 pln za OC w Kielcach i Lublinie oraz 319 pln w Rzeszowie to odpowiednio 67 i 68% gdańskiej ceny. Na cenowej mapie polis widać również bardzo wyraźny podział północ-południe. Im dalej od Gdańska, tym ubezpieczenie OC można kupić w niższej cenie, choć nawet mniejsze miasta województwa pomorskiego trudno uznać za tanie. W Kartuzach OC dla przyjętego profilu kierowcy kosztuje co najmniej 335 pln, to o 134 pln mniej niż wynosi cena dla gdańszczan.W Słupsku ten sam kierowca zapłaci 319 pln co da mu 32% oszczędności w porównaniu z Gdańskiem. W liczącej blisko 60 tys. mieszkańców Białej Podlaskiej za OC kierowca Astry zapłaci zaledwie 267 pln. Tak duże różnice w cenach OC wynikają z ilości szkód komunikacyjnych w danym mieście i województwie. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe dokładnie analizuje te dane i w oparciu o nie ustala wysokość składek.

Usługi

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla osób fizycznych

Do powstania szkód dochodzi zarówno w wyniku własnej nieuwagi jak i działania bądź zaniechania występującego po stronie osób trzecich.

odszkodowania dla osób fizycznych

Polisy posagowe

Zdecydowana większość odszkodowań wypłaconych z tego typu umów ubezpieczenia jest znacznie zaniżona. Wiemy jak to zmienić.

 

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla firm

Jeżeli w firmie wydarzyła się szkoda bądź szkody zdarzają się dość często, zachodzi konieczność bieżącej obsługi likwidacji szkód prowadzonych w firmie ubezpieczeniowej.

odszkodowania dla osób fizycznych

Usługi rzeczoznawcze

Wszelkie wyceny i kalkulacje dokonywane są przez uprawnionych rzeczoznawców samochodowych posiadających znaczne doświadczenie zawodowe.

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania za słupy, wodociągi itp.

Kompleksowa obsługa roszczeń związanych z uzyskaniem odszkodowania za słupy energetyczne, wodociągi i inne media.

odszkodowania dla osób fizycznych

Windykacja należności

Sprawy o zapłatę należności z faktur bądź innych źródeł. Prowizja pobierana jest tylko i wyłącznie w sytuacji uzyskania należności dla Klienta.

PAMIĘTAJ! Twoje odszkodowanie może być wyższe! Nie pobieramy zaliczek! Honorarium płatne dopiero po przyznaniu odszkodowania!