ZADZWOŃ: 61 6711934516 026 509517 975 176

Wiadomości ubezpieczeniowe

Odszkodowanie – utrata wartości handlowej pojazdu

Właściciel, którego pojazd został uszkodzony w wyniku wypadku komunikacyjnego, ma prawo żądać odszkodowania, które pokryje w pełni szkodę doznaną w jego majątku. Generalnie ma zatem prawo do żądania...

Utrata wartości handlowej pojazdu – co oznacza i kiedy przysługuje?

Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego, odszkodowanie za uszkodzenie samochodu może obejmować oprócz kosztów jego naprawy także zapłatę sumy pieniężnej, odpowiadającej różnicy między wartością tego...

Odmowa odszkodowania za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa

W Polsce osoby kierujące pojazdami mechanicznymi oraz pasażerowie tych pojazdów mają obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa PRZED rozpoczęciem jazdy. Od tej generalnej zasady istnieją oczywiście...

Kapitalizacja renty

Możliwość skapitalizowania renty pojawia się dopiero po jej przyznaniu na rzecz osoby uprawnionej. Osoba pobierająca od ubezpieczyciela rentę (np. na zwiększone potrzeby czy wyrównawczą) otrzymuje...

Zaniżone odszkodowanie za naprawę pojazdu

Co zrobić gdy odszkodowanie przyznane za naprawę pojazdu jest zaniżone? Możliwości dalszego ubiegania się o dopłatę odszkodowania uzależnione są od tego czy sprawę prowadziliśmy z własnej polisy...

Skontaktuj się z nami

odszkodowania@primus.biz.pl

61 671 19 34 pn-pt w godz. 9-17
516 026 509 oraz 517 975 176
pn-pt w godz. 9-19, sobota 10-15.

Dokumentację prosimy przesyłać na adres e-mail odszkodowania@primus.biz.pl lub pocztą na adres biura:

Primus Dochodzenie Odszkodowań sp.j.
ul. Poznańska 62/80 (V piętro)
60-853 Poznań
(budynek Atanera).

Mapa cen polis OC pojazdów

Pracownicy multiagencji CUK Ubezpieczenia opracowali cenową mapę Polski w odniesieniu do polis OC pojazdów mechanicznych. Wyliczenia przeprowadzono przy założeniu, że kupującym nową polisę jest 33-letni kierowca, który ma prawo jazdy od 10 lat i posiada 60% zniżek w OC. Wybrany do ubezpieczenia samochód to wyprodukowany i zarejestrowany w 2005r. Opel Astra o pojemności 1.4 l i mocy 90 KM.
Według ekspertów CUK Ubezpieczenia "mapa obrazuje sposób kształtowania się kosztów OC w różnych województwach. Oczywiście ceny dotyczą ściśle określonych parametrów – kierowcy i auta – zmiana elementów choćby  jednego z nich da inne koszty polisy. Ze wszystkich polskich miast wojewódzkich to stolica Pomorza wyróżnia się najdroższymi składkami za obowiązkową polisę. Za ubezpieczenie samochodu wybranego do porównania i zarejestrowanego w Gdańsku wg wyliczeń CUK Ubezpieczenia kierowcy muszą zapłacić co najmniej 469 pln. Interesująca wydaje się w tym zestawieniu pozycja Warszawy. Warszawiacy zapłacą za OC 454 pln czyli o kilkanaście złotych mniej niż w najdroższym Gdańsku. Wśród miast wojewódzkich najtańsze ceny polis występują w województwie świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Zaledwie 315 pln za OC w Kielcach i Lublinie oraz 319 pln w Rzeszowie to odpowiednio 67 i 68% gdańskiej ceny. Na cenowej mapie polis widać również bardzo wyraźny podział północ-południe. Im dalej od Gdańska, tym ubezpieczenie OC można kupić w niższej cenie, choć nawet mniejsze miasta województwa pomorskiego trudno uznać za tanie. W Kartuzach OC dla przyjętego profilu kierowcy kosztuje co najmniej 335 pln, to o 134 pln mniej niż wynosi cena dla gdańszczan.W Słupsku ten sam kierowca zapłaci 319 pln co da mu 32% oszczędności w porównaniu z Gdańskiem. W liczącej blisko 60 tys. mieszkańców Białej Podlaskiej za OC kierowca Astry zapłaci zaledwie 267 pln. Tak duże różnice w cenach OC wynikają z ilości szkód komunikacyjnych w danym mieście i województwie. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe dokładnie analizuje te dane i w oparciu o nie ustala wysokość składek.

Usługi

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla osób fizycznych

Do powstania szkód dochodzi zarówno w wyniku własnej nieuwagi jak i działania bądź zaniechania występującego po stronie osób trzecich.

odszkodowania dla osób fizycznych

Polisy posagowe

Zdecydowana większość odszkodowań wypłaconych z tego typu umów ubezpieczenia jest znacznie zaniżona. Wiemy jak to zmienić.

 

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla firm

Jeżeli w firmie wydarzyła się szkoda bądź szkody zdarzają się dość często, zachodzi konieczność bieżącej obsługi likwidacji szkód prowadzonych w firmie ubezpieczeniowej.

odszkodowania dla osób fizycznych

Usługi rzeczoznawcze

Wszelkie wyceny i kalkulacje dokonywane są przez uprawnionych rzeczoznawców samochodowych posiadających znaczne doświadczenie zawodowe.

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania za słupy, wodociągi itp.

Kompleksowa obsługa roszczeń związanych z uzyskaniem odszkodowania za słupy energetyczne, wodociągi i inne media.

odszkodowania dla osób fizycznych

Windykacja należności

Sprawy o zapłatę należności z faktur bądź innych źródeł. Prowizja pobierana jest tylko i wyłącznie w sytuacji uzyskania należności dla Klienta.

PAMIĘTAJ! Twoje odszkodowanie może być wyższe! Nie pobieramy zaliczek! Honorarium płatne dopiero po przyznaniu odszkodowania!